Alicia Vikander zagra Larę Croft

Alicia Vikander, popularna ostatnio szwedzka aktorka, wcieli się w rolę Lary Croft, bohaterki Tomb Raider. Do roli Lary Croft kandydowała także znana z najnowszej części Gwiezdnych Wojen Daisy Riley, ale podobno to właśnie Vikander była “pierwszym wyborem” producentów.

Alicia_Vikander

Alicia Vikander. Źródło: Wikipedia, autor: Patrick Karlsson

Filmy z serii Tomb Raider oparte są na kultowych grach komputerowych. Do tej pory powstały dwie kinowe części: Lara Croft: Tomb Raider z 2001 r. oraz Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia z 2003 r. W roli głównej występowała Angelina Jolie. Data premiery zapowiadanej od kilku lat nowej odsłona przygód energicznej pani archeolog nie jest jeszcze znana. Film ma być rebootem i przedstawiać początki kariery Croft. Scenariuszem zajmie się Geneva Robertson-Dworet (Transformers 5), a za reżyserię odpowiedzialny będzie Roar Uthaug (Hotel zła).

Alicia Vikander zdobyła w tym roku Oscara za rolę w dramacie Dziewczyna z portretu, gdzie wcieliła się w żonę transseksualisty. Ostatnio pojawiła się też w Ex Machinie oraz filmie Kryptonim U.N.C.L.E. Pod koniec lipca do kin wejdzie nowa część przygód Jasona Bourne’a, w której Vikander zagra jedną z głównych ról.

 

Źródło: film.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download