george lucas

Biografia George’a Lucasa

Kolejne Gwiezdne wojny za pasem, ale ponad tydzień wcześniej premierę ma biografia człowieka, bez którego nie byłoby jednej z najbardziej dochodowych serii w historii kina.

– Lubiłem przygody, których akcja rozgrywała się w kosmosie – wyznał z prostotą po latach, dlatego gdy zasiadał do pisania pierwszej wersji scenariusza, marzyło mu się połączenie rozmachu Odysei kosmicznej 2001 z akcją godną przygód agenta 007. W 1977 roku Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja weszły na ekrany zaledwie trzydziestu dwóch amerykańskich kin, jako niezależny film science-fiction. Czterdzieści lat później „The Telegraph” ocenił, że marka Star Wars jest warta więcej niż Harry Potter i James Bond razem wzięci.

george-lucas_okladka-3dGeorge Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia to biografia reżysera wypełniona anegdotami z planów filmowych, odsłaniająca arkana pracy w przemyśle filmowym, męki pisania scenariuszy, morderczych walk o budżet, ale przede wszystkim pierwsze tak otwarte zaproszenie za kulisy Gwiezdnych Wojen. Jak wyglądała praca z zaawansowaną techniką w latach 80.? Czym inspirował się Lucas, tworząc kultowe postaci: Luke’a Skywalkera, Hana Solo, mistrza Yody? Jakie kłopoty sprawiał niedopasowany kostium C3PO?

 

W Grudniu ukaże się w naszym serwisie recenzja przedstawionej książki, jak również oczywiście recenzja nowych Gwiezdnych wojen. Ponieważ akcja nadchodzącego filmu ma dziać się fabularnie po środku Lucasowskich, pierwszych sześciu części, zachęcamy do odświeżenia sobie fabuły sagi w naszym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download