filmowa zapowiedź lipca

Filmowa zapowiedź lipca

Przyjrzyjmy się najciekawszym premierom nadchodzącego miesiąca. Głównym wydarzeniem lipca wydaje się być filmowa zapowiedź Dunkierki Christophera Nolana.

7 lipca

Darkland, reż. Fenar Ahmad

Lekarz wchodzi w świat przestępczy i zaczyna wymierzać sprawiedliwość jako zamaskowany mściciel. Duńska wersja filmów z Jasonem Stathamem

 

14 lipca

Mężczyzna imieniem Ove, reż. Hannes Holm

o filmie pisaliśmy już tutaj

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia, reż. Juho Kuosmanen

Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska historia boksera, który w 1962 roku jako amator z małego miasteczka stał się nagle profesjonalistą i ulubieńcem Finlandii. Kiedy wszyscy wokół Olliego
Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu. Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lar 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.
filmowa zapowiedź lipca
źródło: Gutek Film

21 lipca

Paryż może poczekać, reż. Eleanor Coppola

Jest to debiut fabularny Eleanor Coppoli – żony słynnego hollywoodzkiego reżysera Francisa Forda Coppoli. Jak widać nigdy nie jest za późno, by zostać reżyserem, Eleanor Coppola skończyła w tym roku 81 lat.

Życie Anne (Diane Lane) powinno być spełnieniem marzeń. Kobieta jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta – Michaela (Alec Baldwin) i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Anne żyje jednak w cieniu zapracowanego i nieobecnego męża, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques (Arnaud Viard), proponuje jej podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

źródło: Kino Świat

Dunkierka, reż. Christopher Nolan

Film historyczny o kontrowersyjnych wydarzeniach z początku inwazji Niemiec na Francję z czasów II wojny światowej.

28 lipca

Wojna o planetę małp, reż. Matt Reeves

Trzeci w tej dekadzie film o planecie małp. Kolejna historia oparta na fabule słynnego filmu z 1968 roku. Tym razem rasy ludzi i małp toczyć będą wojnę.

 

 

Która filmowa zapowiedź wydaje się wam najciekawsza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download