Filmowy luty

Filmowy luty minie nam pod znakiem Oscarów, których nominacje ogłoszono w miesiącu ubiegłym. Wygląda na to, że wielu z głównych faworytów pojawi się na ekranach polskich kin właśnie w tym miesiącu. Skoro mowa o Oscarach,  styczeń przyniósł nam rolę Garry’ego Oldmana jako Churchilla, która podobno ma zostać nagrodzona.

Filmowy luty

2 lutego

Trzy bilboardy z Ebbing, Missouri, reż. Martin McDonagh

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell), starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

źródło: Imperial Cinepix

Niemiłość, reż Andriej Zwiagnicew

Coraz popularniejszy rosyjski reżyser (Lewiatan, Elena) po raz kolejny został uhonorowany nominacją do Oscara dla filmu nieanglojęzycznego.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

źródło: Against gravity

16 lutego

Kształt wody, reż.Guillermo del Toro

Wyróżniony 13 nominacjami do Oscara, 7 nominacjami do Złotych Globów, 12 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) i Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji 2017 najnowszy film Guillermo del Toro to na poły baśniowa historia, tocząca się na tle zimnej wojny w Ameryce około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) pracuje w ukrytym, ściśle strzeżonym laboratorium rządowym, samotna i odizolowana od reszty świata, lecz jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy wraz ze swoją współpracowniczką, Zeldą (Octavia Spencer) wpadają na trop tajnego eksperymentu.

źródło: Imperial Cinepix

filmowy luty

Kształt wody. Materiały dystrybutora R. Photo by Kerry Hayes.

Czwarta władza, reż. Steven Spielberg

Tom Hanks i Meryl Streep w filmie Spielberga o dziennikarzach. Wydawca dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i jego redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks) stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni będą przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale osobistą wolność

źródło: Monolith Films

filmowy luty

Czwarta władza. Materiały dystrybutora. Photo Credit: Niko Tavernise.

23 lutego

Nić widmo, reż. Paul Thomas Anderson

Słynny reżyser Paul Thomas Anderson (Aż poleje się krew, Magnolia, Boogie Nights) i wybitny aktor Daniel Day-Lewis (Gangi Nowego Jorku, Lincoln) w filmie obyczajowym, opowiadającym o poprzedniej epoce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download