Gdzie kręcili Ojca Mateusza

Gdzie kręcili Ojca Mateusza

Z przyjemnością chcemy polecić nowy, ambitny kanał na YouTube, poświęcony odkrywaniu planów filmowych znanych produkcji. Do tej pory Agnieszka Patyk i Tomasz Dunowski opublikowali trzy profesjonalnie złożone odcinki, z których dowiemy się, gdzie kręcili Ojca Mateusza, Ślepnąc od świateł oraz Watahę.

Druga strona ekranu

W kolejnych odcinkach dowiemy się ponoć, gdzie powstawał serial Chyłka oraz co kręcono na Warmii i Mazurach. Zachęcamy do śledzenia kanału, by dowiedzieć się wielu inspirujących faktów. Poniżej twórcy uchylą rąbka tajemnicy na temat poszczególnych odcinków

Gdzie kręcili Ojca Mateusza

Ojciec Mateusz – lokalizacja

Sandomierz to jeden z głównych bohaterów serialu. Ale tak naprawdę w ciągu kilku miesięcy planu zdjęciowego ekipa filmowa przebywa tam zaledwie przez kilka dni!
W każdym sezonie ujęcia plenerowe rzeczywiście kręcone są w Sandomierzu, ale trwa to nie więcej niż tydzień. Tyle wystarczy, żeby pokazać uroki miasta, ale względy praktyczne decydują o tym, że wiele scen powstaje… kilkaset kilometrów dalej – w pobliżu Warszawy.

Śladami Ślepnąc od świateł

Aleje Jerozolimskie, ulica Okrąg, blokowisko na Gocławiu, czy restauracja na Mokotowie – to tylko niektóre lokacje, w których pojawili się bohaterowie serialu. Autorzy Drugiej Strony Ekranu zjeździli stolicę wzdłuż i wszerz, żeby znaleźć lokalizacje kluczowe dla historii opowiedzianej w hicie HBO.

Gdzie kręcono Watahę

Aktorzy i członkowie ekipy filmowej przemierzyli dziesiątki kilometrów i korzystali z dronów, żeby znaleźć interesujące miejsca do kręcenia zdjęć. Ten wysiłek opłacił się w postaci niezapomnianego klimatu kultowego już serialu HBO. Agnieszka i Tomasz przygotowując swój odcinek odsłaniający kulisy produkcji “Watahy” również spędzili długie godziny wędrując: najpierw palcem po mapie, a następnie na szlaku rozmawiając z miłośnikami Bieszczad. Dzięki tej pracy już wiadomo gdzie dokładnie należy się udać w pościg za Rebrowem.

 

1 comment

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download