kwiecień w kinie

Kwiecień pod względem premier filmowych nie zapowiada się niestety zbyt ciekawie. Długo oczekiwane nadejście wiosny przyniesie chyba więcej atrakcji. Najlepiej zapowiada się chyba Wyspa psów Wesa Andersona.

 

Filmowy kwiecień

6 kwietnia

Player One, reż. Steven Spielberg

Kolejny film fantastyczny twórcy Parku jurajskiego, E.T czy Raportu mniejszości. Tym razem będzie to film stricte młodzieżowy.

 

 

13 kwietnia

Nigdy cię tu nie było, reż. Lynne Ramsay

Joaqun Phoenix, który w tym miesiącu wciela się również w postać Jezusa, za rolę w filmie Ramsay został wyróżniony w Cannes. Jest to historia pełnego sprzeczności mężczyzny z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

źródło: Gutek Film

 

20 kwietnia

Wyspa psów, reż. Wes Anderson

Awangardowy twórca, którego ostatni film Grand Budapest Hotel osiągnął ogromny sukces, przedstawia film zrealizowany techniką animacji poklatkowej. Wyspa psów to historia Atari Kobayashi, 12-letniego podopiecznego skorumpowanego burmistrza Kobayashi. Kiedy na mocy rozporządzenia wszystkie domowe psy z miasta Megasaki zostają zesłane na wielkie wysypisko śmieci, Atari wyrusza samotnie miniaturowym turbośmigłowcem na Wyspę psów, by odnaleźć swojego ukochanego psa Ciapka. Tam, z pomocą watahy nowych, czworonogich przyjaciół, rozpoczyna epicką podróż, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.

źródło: Imperial Cinepix

 

 

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download