Maj w kinie

Niejako w opozycji do ostatnich miesięcy, Maj w kinie zapowiada się rewelacyjnie. Na uwagę zasługuje wcześniejsza niż nas do tego przyzwyczajono premiera Gwiezdnych wojen, nowy film Polańskiego i kontynuacja lubianego Deadpoola.

Maj w kinie

4 maja

Paweł, apostoł Chrystusa, reż. Andrew Hyatt

Filmy kostiumowe opowiadające o historiach z Biblii bywają niestety kiczowate, jakkolwiek historia Pawła ma potencjał na naprawdę dobry film. Ewangelista Łukasz podejmuje się misji odszukania apostoła Pawła w rzymskim lochu, by spisać jego historię. Uwaga, film z niewiadomych przyczyn został zdubbingowany.

 


11 maja

Prawdziwa historia, reż. Roman Polański

Pierwszy od 2013 roku (Wenus w futrze) film najsłynniejszego polskiego reżysera. Produkcja opisywana jest jako thriller psychologiczny. Jest to historia znanej pisarki i jej czytelniczki, w rolach głównych zobaczymy duet złożony  tradycyjnie z żony reżysera, Emmanuelle Seigner oraz Evy Green.

Katyń – ostatni świadek, reż. Piotr Szkopiak

Film produkcji polsko-brytyjskiej z Robertem Więckiewiczem i Michaelem Gambonem (Harry Potter, Omen, Bezprawie). Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Zainspirowany biografią naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii 1947 roku.

Iwan Kriwoziercow jako pierwszy doniósł Niemcom o zabitych oficerach pochowanych w katyńskim lesie i przyczynił się do rozpoczęcia ekshumacji i odkrywania mogił w 1943 roku. Kiedy Niemcy zaczęli wycofywać się z terenów Związku Radzieckiego, Kriwoziercow w obawie przed sowieckimi służbami uciekł na zachód i przyjął nową tożsamość.

źródło: Kino Świat

maj w kinie

kadr z filmu
materiały dystrybutora

18 maja

Deadpool 2, reż. David Leitch

Kontynuacja filmu o nieszablonowym superbohaterze, który dwa lata temu bardzo przypadł do gustu fanom Marvela. Oszpecony w wyniku wypadku bohater walczy ze złem.

 

Zimowi bracia, reż. Hlynur Pálmason

Islandzko-duńska surrealistyczna produkcja przepełniona czarnym humorem. Dwaj bracia mieszkają w górniczej osadzie pośród lasu.

Wizyjni, zaskakujący, intensywnie oddziałujący poprzez obrazy Zimowi bracia opowiadają właśnie o tym, co ukryte: o rywalizacji, agresji, pragnieniu zemsty, które wydobyte z kopalni ludzkiej duszy ranią i niszczą. Ale także o tym wszystkim, co może powstrzymać ciemność.

źródło: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

25 maja

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, reż. Ron Howard

O powstaniu pobocznej historii o Hanie Solo, chyba najciekawszej postaci pierwszej trylogii George’a Lucasa, odtwarzanej przez Harrisona Forda, plotkowano już chyba od lat 80. Studio Disneya nie mogło nie skorzystać z sytuacji i nie zrobić takiego filmu. Jednakże Ford po ponad 40 latach od Nowej nadziei nie mógł się wcielić w postać młodego Hana, dlatego zagra go Alden Ehrenreich, mało znany i niezbyt przystający do tej roli aktor, którego wybór jest chyba największą kontrowersją zaistniałą wokół produkcji. Czy zmiana premiery z grudnia na maj jest oznaką niskich oczekiwań?

 

zi

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download