marzec

Marzec w kinie

Marzec dobrze zapowiada się dla fanów Ewana McGregora (a trudno nie być jego fanem), bo na ekranach kin zagoszczą dwa filmy z udziałem tego aktora. Oprócz tego inne ciekawe propozycje, w tym kostiumowa Śmierć Ludwika XIV i szwedzkie Stado, poruszające ważne aktualne problemy…

3 marca

T2: Trainspotting, reż.Danny Boyle

Sequel kultowego Trainspotting z 1996 roku w reżyserii Danny’ego Boyle’a. W filmie pojawią się bohaterowie dobrze znani z poprzedniej części: Mark Renton (Ewan McGregor), Spud (Ewen Bremner), Simon (Jonny Lee Miller) i Diane (Kelly McDonald). Po dwudziestu latach Mark powraca do Edynburga, gdzie będzie konfrontował się ze starymi kumplami.

marzec

Trainspotting 2. Kadr ze zwiastuna

Śmierć Ludwika XIV, reż. Albert Serra

Propozycja dla miłośników kina kostiumowego. Film opowiada o końcówce życia francuskiego Króla Słońce. Scenariusz został stworzony na podstawie raportów medycznych i zapisków filozofa Saint-Simona. Śmierć Ludwika XIV zapowiada się na dobre, pozornie spokojne, ale przepełnione emocjami kino. Odtwórca głównej roli – Jean-Pierre Léaud otrzymał honorową nagrodę na MFF w Cannes.

17 marca

Piękna i bestia, reż. Bill Condon

Osiemnastowieczna francuska baśń nie wychodzi z mody: co kilka-kilkanaście lat pojawia się jej nowa ekranizacja. Młoda dziewczyna po raz kolejny będzie musiała przezwyciężyć strach i obrzydzenie, by uratować ze szponów potwora własnego ojca. W najnowszej odsłonie występują: Emma Watson jako Bella, Dan Stevens jako Bestia oraz Luke Evans jako Gaston. W Płomyka wcieli się Ewan McGregor. Widowisko zapowiada się ciekawie.

Stado, reż. Beata Gårdel

Fabuła opowiada o konflikcie między parą nastolatków: Jennifer i Alexandrem. Dziewczyna oskarża szkolnego kolegę o gwałt, co w obliczu braku dowodów spotyka się z ogromną dezaprobatą małomiasteczkowej społeczności. Mimo iż prawda bardzo długo nie wychodzi na jaw, mieszkańcy miasta i uczniowie, wyręczając poniekąd Alexandra, przekonują coraz więcej osób o zakłamaniu dziewczyny i stale posuwają się dalej w potępianiu jej.

marzec

Stado. Kadr ze zwiastuna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download