Na co iść do kina w maju

Na co iść do kina w maju

Z filmowego punktu widzenia maj zapowiada się niezwykle obiecująco po raczej postnym kwietniu. Pod koniec miesiąca pojawi się wielki hit – kolejna odsłona serii Piratów z Karaibów, a w połowie ukaże się kontynuator innej sagi – Obcy: Przymierze w reżyserii słynącego z widowiskowych dzieł Ridleya Scotta. Na szczęście również zwolennicy niszowego, artystycznego kina będą mieli na co iść do kina w maju.

Na co iść do kina w maju

5 maja

Pożegnanie z Europą, reż. Maria Schrader

Austriacki kandydat do Oscara 2017. Oparta na faktach historia, obrazująca schyłkowe lata życia wybitnego austriackiego poety i prozaika żydowskiego pochodzenia, Stefana Zweiga.

źródło: Aurora Films

Przyrzeczenie, reż. Terry George

Historyczna superprodukcja w konwencji dramatu obyczajowego. Opowieść o miłosnym trójkącie ukazana na tle jednej z największych zbrodni XX wieku. Rok 1915, Imperium Osmańskie chyli się ku upadkowi, a tureccy nacjonaliści rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej.

Na co iść do kina w maju

Plakat filmu “Przyrzeczenie”
materiały dystrybutora

12 maja

Obcy: Przymierze, reż. Ridley Scott

Ridley Scott, twórca ”Łowcy androidów” i ”Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8. pasażer Nostromo”, zaliczanym do klasyki kina science fiction. Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy ”Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

źródło: Imperial Cinepix

Uczeń, reż. Kirill Serebrennikov

Film rosyjski. Główny bohater, nastoletni Wieniamin, uważa, że wie wszystko o moralności. Wie, co jest dobre, a co złe; wie, jak powinno się przestrzegać zasad i przed kim należy je chronić. Zachowanie Wieniamina wystawia jego otoczenie na poważną próbę. Jasnooki młodzieniec, dotychczas onieśmielony nawet w kontaktach z rówieśniczkami, w mgnieniu oka zmienia się we współczesnego Tartuffe’a, zdolnego zmusić tłum do nazywania czarnego białym. Jedyną osobą która usiłuje uratować głównego bohatera, jest nauczycielka biologii, Jelena Lwowna. W rezultacie to ona sama, jak każdy przyzwoity człowiek rzucający wyzwanie fanatyzmowi, będzie potrzebować pomocy.

Na co iść do kina w maju

Kadr z filmu “Uczeń”
materiały dystrybutora

źródło: Art House

Butterly Kisses, reż Rafał Kapeliński

Reżyser o filmie:

„Film ten jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Nie proponujemy żadnego rozwiązania i nie próbujemy moralizować. Chciałem po prostu uchwycić zmagania nastoletniego chłopca ze światem naznaczonym przez samotność. Łatwo iść ślepo przez życie nie podważając żadnych norm, ale mam nadzieję, że „Butterfly Kisses” pozwoli publiczności zrozumieć, że nic nie jest tak proste, jak się wydaje i że człowieczeństwo jest kwestią niesamowicie złożoną.”

źródło: Solopan

19 maja

Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gélin

Samuel uwielbia swoje życie na Lazurowym Wybrzeżu – bez trosk, bez zobowiązań, z fajnymi ludźmi i lekką pracą. Ale pewnego dnia zjawia się u niego Kristin – przelotna sympatia – która zostawia mu kilkumiesięczne dziecko, Glorię. Jego córkę! Samuel, przerażony i zupełnie nieprzygotowany do roli ojca, leci do Londynu, by odnaleźć kobietę i oddać jej małą. Bez powodzenia… 8 lat później, kiedy Samuel i Gloria ułożyli sobie życie w Londynie i są nierozłączni, pojawia się Kristin, która chce odzyskać córkę.

Na co iść do kina w maju

plakat filmu “Jutro będziemy szczęśliwi”
materiały dystrybutora

źródło: Monolith Films

Song to song, reż. Terrence Malick

Twórca Cienkiej czerwonej linii przedstawia romans w gwiazdorskiej obsadzie (Ryan Gosling, Michael Fassbender, Natalie Portman, Rooney Mara).

26 maja

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara, reż. Joachim Roenning Espen Sandberg

Piąta część doskonale znanej serii przygód kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp). Tym razem gwiazdorską obsadę uzupełni Javier Bardem (Duchy Goi, To nie jest kraj dla starych ludzi), wcielający się w postać głównego oponenta.

Mój anioł, reż. Harry Cleven

Zamknięta na oddziale psychiatrycznym Louise rodzi niezwykłe dziecko – jej syn Angel jest niewidzialny. Z obawy przed reakcją świata kobieta ukrywa fakt bycia matką. Lata mijają, a chłopiec staje się coraz starszy. Pewnego dnia Angel poznaje niewidomą rówieśniczkę Madeleine. Szybko zakochują się w sobie i stają się nierozłączną parą.

źródło: Mayfly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download