Najciekawsze premiery czerwca

Zapraszamy do przeczytania naszego przeglądu. Zobacz jakie będą najciekawsze premiery czerwca

 

8 czerwca

Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski

Reżyser polskiego oscarowego jedynaka, Idy, powraca po pięciu latach. Zimna wojna opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie.

źródło: Kino Świat

najciekawsze premiery czerwca

Kadr z filmu
Materiały dystrybutora

Jurassic World: Upadłe królestwo, reż. J.A. Bayona

Powrót znanej serii na ekrany w 2015 roku okazał się niekwestionowanym hitem kasowym, czego efektem jest kolejna część. Na ekrany powraca Chris Pratt, ale tym razem to dinozaury będą potrzebowały pomocy.

15 czerwca

Kochając Pabla, nienawidząc  Escobara (Loving Pablo), reż. Fernando León de Aranoa

Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi, Duchy Goi) i Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona) w adaptacji pamiętnika kochanki słynnego barona narkotykowego, Pablo Escobara.

najciekawsze premiery czerwca

Kadr z filmu
materiały dystrybutora

Sweet Country, reż. Warwick Thornton

Nietypowy, bo australijski, western. Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia Sam zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera.

źródło: Aurora Films

22 czerwca

Ocean’s 8, reż. Gary Ross

Kolejna kontynuacja hitu z 2001 roku, w którym Danny Ocean (George Clooney) organizował spektakularny napad na kasyna. Film miał duży udział w wypromowaniu takich gwiazd, jak Brad Pitt czy Matt Damon. Tym razem intrygować będą kobiety, a obsada również obfituje w wielkie nazwiska (Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway i piosenkarka Rihanna).

 

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download