Najciekawsze premiery grudnia

Od lat grudzień jest miesiącem najgłośniejszych premier roku. Tym razem będzie to premiera Łotra 1.

2 grudnia

Underworld: Wojny krwi, reż. Anna Foerster

Piąta część popularnej serii filmów o odwiecznych wojnach wampirów z wilkołakami. Odzyskujący pamięć Michael będzie się starał odnaleźć ukochaną Selene i ich córkę.

Sully, reż. Clint Eastwood

Tom Hanks w filmie reżyserii Clinta Eastwooda. Tytułowy Sully to pilot samolotu, który zasłynął awaryjnym lądowaniem na rzece Hudson. Okazuje się jednak, że ta historia jest bardziej skomplikowana.

 

9 grudnia

Gimme Danger, reż. Jim Jarmusch

Jim Jarmusch to wybitny twórca filmów fabularnych, jednak nie pierwszy raz zdarza mu się tworzyć film dokumentalny. Tym razem zarejestrował wspomnienia z kariery Iggy’ego Popa i muzyków The Stooges.

Jim Jarmusch, materiały Gutek Film

Jim Jarmusch, materiały Gutek Film

15 grudnia

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, reż. Gareth Edwords

Pierwszy film z uniwersum Gwiezdnych wojen, który nie jest kolejną częścią sagi, a opowieścią z jej marginesu. Tym razem fabuła ma dziać się pomiędzy epizodami III i IV, a poznamy okoliczności zdobycia przez rebeliantów planów konstrukcyjnych pierwszej Gwiazdy Śmierci.

 

25 grudnia

Siedem minut po północy, reż. J.A. Bayona

Ekranizacja powieści Patricka Nessa „Siedem minut po północy”. Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Connor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Connor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga chłopaka w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. W roli potwora Liam Neeson.

 

Plakat filmu materiały Monolith Films

Plakat filmu
materiały Monolith Films

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download