Najciekawsze premiery grudnia

W ostatnich sześciu latach fani fantastyki zostali przyzwyczajeni do głośnych premier z niezwykle popularnych serii pojawiających się w grudniu. Przez ostatnie trzy lata były to Gwiezdne wojny – które zapewne powrócą w tym terminie za rok, a w tym roku zaskoczyły wcześniejszą premierą Hana Solo – a wcześniej Hobbit. W tym roku jedyne, co premiery grudnia będą miały do zaproponowania w podobnym guście to komiksowy Aquaman. Nie zanosi się jednak, żeby produkcja ta podbiła serca fanów i nie załapie się również do naszego zestawienia.

Premiery grudnia

Nie tylko fani fantastyki mogą czuć się zawiedzeni, ale w szerszym spojrzeniu również wygląda na to, że oferta kinowa będzie znacznie uboższa, niż w roku ubiegłym.

7 grudnia

Zabójcze maszyny, reż. Christian Rivers

Film sygnowały nazwiskiem Petera Jacksona gwarantuje jedno: widowiskowość. Fabuła Zabójczych maszyn przypomina Mad Maxa lub Wodny świat, ludzkość została przetrzebiona kataklizmem, lecz niedobitki radzą sobie całkiem dobrze.

14 grudnia

Kursk, reż. Thomas Vinterberg

Francuski film o katastrofie rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego, do której doszło w 2000 roku. Sprawa wzbudziła wiele kontrowersji ze względu na kwestię pomocy od państw zachodnich, której konsekwentnie odmawiały władze rosyjskie.

premiery grudnia

Kadr z filmu
materiały dystrybutora

Zwierzęta, reż. Grzegorz Zgliński

Najciekawsza produkcja dzisiejszego zestawienia. Zagmatwana, surrealistyczna i niepokojąca.

Para w średnim wieku wyjeżdża na wakacje do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji – żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.

Reżyser zabiera widzów w schizofreniczną jazdę bez trzymanki, a Zwierzęta stają się filmową zagadką podobną do Prawdziwej historii Romana Polańskiego i Podwójnego kochanka. Zgliński oferuje jednak doświadczenie jeszcze ciekawsze i bardziej niezwykłe, potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też żartować sobie z przyjętej konwencji i ożywić film sporą dawką ironii.

źródło: Velvet Spoon

zwierzeta film

Kadr z filmu
materiały dystrybutora

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download