premiery kwietnia

Najciekawsze premiery kwietnia

Pod względem premier filmowych kwiecień nie zapowiada się zbyt obiecująco. Po części pewnie przez nadchodzące święta, które odciągną ludzi od kin na jeden weekend. I tak z pięciu dni premier w marcu zrobiły się tylko trzy w kolejnym miesiącu. Zapraszamy na najciekawsze według nas premiery kwietnia.

7 kwietnia

Małżeńskie porachunki, reż. Ole Bornedal

Komedia kryminalna, opowiadająca o dwóch znudzonych swoimi małżeństwami mężczyznach, którzy podczas spotkania przy alkoholu obmyślają plan na odzyskanie swobody. Postanawiają wynająć płatnego zabójcę, by rozwiązał ich problem.

21 kwietnia

Bikini Blue, reż. Jarosław Marszewski

Opowieść o Polakach, którzy w wyniku II wojny światowej zmuszeni byli kontynuować życie w Wielkiej Brytanii. Akcja filmu dzieje się w 1953 roku w Manchesterze. Głównymi bohaterami są Eryk Szumski – były polski żołnierz oraz Dora, młoda Angielka. To historia o wyobcowaniu i odnajdywaniu się w nowym, nieznanym świecie, o ludziach zranionych i godnych, o utraconym losie i zmaganiach o jego odzyskanie – wyjaśnia reżyser.

bikini blue

Tomasz Kot jako Eryk Szumski
źródło: Best Film

Klient, reż. Asghar Farhadi

Klient to nowy film  twórcy oscarowego Rozstania. Zdobywca nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania.

W swoim najnowszym filmie chcę zrozumieć, jak zewnętrzne okoliczności mogą doprowadzić do przemiany łagodnego człowieka w kogoś nieustępliwego, gwałtownego i brutalnegoAsghar Farhadi

źródło: Gutek Film

klient premiery kwietnia

kadr z filmu „Klient”
materiały Gutek Film

W sieci, reż. Ki-duk Kim

Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie.

Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download