najciekawsze premiery lipca

Najciekawsze premiery lipca

Jak co miesiąc zapraszamy do wspólnego przeglądu filmowych nowości. Jak tym razem prezentują się najciekawsze premiery lipca?

6 lipca

41 dni nadziei, reż. Baltasar Kormákur

Młoda para wyrusza w wymarzony rejs przez Pacyfik, który okazuje się jednak być śmiertelnie niebezpieczny. Idylla szybko zmienia się w walkę o przetrwanie. Film islandzkiego reżysera, odpowiedzialnego między innymi za niedawny Everest.

13 lipca

Iniemamocni 2, reż. Brad Bird

Kontynuacja hitowego filmu familijnego z 2004 roku. Rodzina superbohaterów mierzy się ze złem i swoimi problemami.

20 lipca

Sicario 2: Soldado, reż. Stefano Sollima

Kontynuacja realistycznego filmu akcji, którego recenzję można przeczytać tutaj. Na srebrny ekranie nie zobaczymy tym razem Emily Blunt, odgrywającą ostatnio główną rolę; powrócą natomiast Benicio del Toro (Las Vegas Parano, Przekręt) i Josh Brolin (To nie jest kraj dla starych ludzi). Bohaterowie udają się na pogranicze Amerykańsko-Meksykańskie, by dopaść barona narkotykowego.

najciekawsze premiery lipca

Kadr z filmu
materiały dystrybutora

Pierwsza noc oczyszczenia, reż. Gerard McMurray

Fikcjonalny thriller ze Stanów Zjednoczonych. Na pół doby wprowadzona zostaje ustawa legalizująca zabójstwa na terenie kraju. Wydarzenie to ma być zwane nocą oczyszczenia.

Obietnica poranka, reż. Eric Barbier

Film opowiada niezwykłą historię Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. Gary urodził się w Wilnie jako Roman Kacew, by następnie przenieść się wraz z matką Niną do Warszawy, a stamtąd do Nicei. Kiedy wybuchła wojna, bohater zaciągnął się do francuskich sił zbrojnych, w których służył jako pilot. Po wojnie rozpoczął karierę dyplomatyczną. Podróżując po całym świecie, wielokrotnie odwiedzał Polskę, do które żywił, jak sam przyznawał, szczególny sentyment. W połowie lat 40. zaczął pisać powieści pod pseudonimem. W sumie opublikował ich ponad 30, a także wiele opowiadań i esejów. Film jest opowieścią o jego relacjach z ukochaną matką – zaborczą i ambitną, ale też niesłychanie inspirującą osobą, która w dużej mierze stworzyła Romaina – pisarza.

źródło: Aurora Films

najciekawsze premiery lipca

Kadr z filmu
materiały dystrybutora

Najciekawsze premiery lipca

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download