premiery listopada

Najciekawsze premiery listopada

Sezon filmowy uderzy w tym miesiącu z pełną siłą. Premiery listopada zawierają hity, filmy popularne i niszowe, zapowiadające się niezwykle ciekawie. Tym razem nie sposób wszystkiego wymienić, dlatego prezentujemy to, co według nas najciekawsze.

 

Premiery listopada

2 listopada

Bohemian Rhapsody, reż. Bryan Singer

Film biograficzny o zespole Queen, na czele z historią życia Freddie’go Mercury przyciąga uwagę fanów kina od dłuższego czasu. Produkcji towarzyszyło wiele kontrowersji i nieporozumień, dlatego nie bardzo wiadomo, czego finalnie się spodziewać. Jest to film, którego reżyser został ponoć zwolniony, a główna gwiazda odeszła. W postać Mercury’ego wcielić się miał Sacha Baron Cohen (Borat), który pasowałby do tej roli idealnie, lecz ostatecznie zastąpił go mało znany Rami Malek.

Jeszcze dzień życia, reż. Damian Nenow, Raúl de la Fuente

Film o którym pisaliśmy tutaj, przedpremierowo nazywając go polskim Walcem z Baszirem. Jakiego typu narrację przyjmie pełnometrażowy debiut Nenowa – zobaczymy.

Listopad, reż. Rainer Sarnet

Z naszych doświadczeń wynika, że estońskie kino – jeżeli już dotrze do nas – zawsze wnosi coś ciekawego, inną perspektywę. Film częściowo kręcony w Polsce.

Listopad opowiada historię mieszkańców wsi, którzy starają się przetrwać zimę, i pary młodych ludzi borykających się z problemami miłosnymi. Historia zanurzona jest w lokalnych wierzeniach, które przenikają każdą sferę życia postaci – zmarli powracają do świata żywych, by spotkać się z członkami swoich rodzin, bohaterowie zawierają pakty z diabłem i przygotowują magiczne eliksiry.

źródło: Velvet Spoon

9 listopada

Alfa, reż. Albert Hughes

Historia z epoki lodowcowej. Młody myśliwy Keda zostaje porzucony przez towarzyszy i stara się powrócić do domu, napotykając po drodze na dzikie zwierzęta. Film hollywoodzki.

Winni, reż. Gustav Möller

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

źróło: Gutek Film

premiery listopada

kadr z filmu
materiały dystrybutora

16 listopada

Gentleman z rewolwerem, reż. David Lowery

Film z Robertem Redfordem w roli głównej, w pozostałych rolach m.in. Casey Affleck (Manchester by the Sea, Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda) Danny Glover (Zabójcza broń) i Tom Waits (Kawa i papierosy, Poza prawem). Historia bandyty, atakującego banki, lecz zawsze w nienagannym, kulturalnym stylu.

Eter, reż. Krzysztof Zanussi

Obszerniejszy opis filmu zawarliśmy tutaj. Historia lekarza eksperymentującego z eterem – substancją znieczulającą.

kadr z filmu
materiały dystrybutora

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download