październik

Najciekawsze premiery: październik

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim wykazem tego, co oferuje filmowy październik. Po wakacyjnym zastoju, kina znów będą odwiedzane częściej niż plaże.

6 października

Twój Vincent, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Z dawna wyczekiwany film, o którym pisaliśmy już wcześniej.  Skomplikowany projekt stworzenia animacji na bazie dzieł słynnego malarza został ostatecznie ukończony. Każda klatka została osobno namalowana na płótnie metodą wzorowaną na działalności Van Gogha.

Photon, reż. Norman Leto

Fabularyzowane przedstawienie aktualnie respektowanych teorii na temat funkcjonowania wszechświata. Andrzej Chyra wciela się w postać genialnego naukowca, który jako narrator przedstawia obecny stan wiedzy na temat powstawania planet i życia.


Blade Runner 2049, reż. Denis Villeneuve

Kontynuacja kultowego Łowcy androidów z 1982 roku. Oficer policji trafia na trop zagadki, która prowadzi go prosto do postaci bohatera pierwszego filmu. Na ekranie znów zagości zatem Harrison Ford, a towarzyszyć mu będą takie gwiazdy jak Ryan Gosling, Robin Wright czy Jared Leto.

20 października

Pomiędzy nami góry, reż. Hany Abu-Assad

Alex Martin (nagrodzona Oscarem Kate Winslet) i Ben Bass (nagrodzony Złotym Globem Idris Elba) poznają się przypadkowo na lotnisku w niewielkim mieście na amerykańskiej prowincji. Oboje muszą jeszcze tej samej nocy wrócić do Nowego Jorku. Gdy z powodu śnieżycy ich lot zostaje odwołany, Alex proponuje Benowi wyczarterowanie niewielkiego, dwuosobowego samolotu i wspólny lot. Podczas lotu pilot dostaje wylewu, a samolot rozbija się w bezludnej okolicy. Alex i Ben uchodzą z życiem, ale uwięzieni zostają w niedostępnych, skutych lodem górach. Kiedy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie, zmuszeni są wyruszyć w skrajnie niebezpieczną podróż przez dziką okolicę.

27 października

Piła: Dziedzictwo, reż. Michael Spierig, Peter Spierig

Miasto paraliżuje strach, gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki. Media rozdmuchują teorię o seryjnym mordercy, ale detekty­wom nie udaje się ustalić żadnego wspólnego mianownika, który łą­czyłby wszystkie zabójstwa. Aż do dnia, gdy na jaw wyjdzie jeden ma­kabryczny szczegół, który rzuci podejrzenie na dobrze znanego policji mordercę Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download