najciekawsze premiery października

Najciekawsze premiery października

Najciekawsze premiery października zapowiadają się dość spokojnie. Największym hitem będzie chyba nowy film Marka Koterskiego.

5 października

Młodość Astrid, reż. Pernille Fischer Christensen

Film biograficzny o Astrid Lindgren, autorki Dzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszanki, przedstawiający losy pisarki w okresie wchodzenia w dorosłość. Jest to bardzo emocjonalny i ciekawy film, o którym napiszemy wkrótce (http://srebrny-ekran.pl/mlodosc-astrid-recenzja/).

12 października

7 uczuć, reż. Marek Koterski

Po siedmiu latach (od Baby są jakieś inne) powraca na ekran Adaś Miauczyński, oryginalny bohater filmów Koterskiego, polski inteligent o niezbyt pozytywnym życiorysie. Tym razem w główną rolę wcieli się syn reżysera, Michał. Oprócz niego na ekranie zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego i Katarzynę Figurę.

najciekawsze premiery października

kadr z filmu
materiały dystrybutora

Źle się dzieje w El Royale, reż. Drew Goddard

Coś dla fanów kina popularnego.

Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale, nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Newada i Kalifornia. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z nich stanie w obliczu szansy na odkupienie… zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło. Na czele gwiazdorskiej obsady: nagrodzony Oscarem Jeff Bridges, Chris Hemsworth, Jon Hamm, Dakota Johnson i Cynthia Erivo.

źródło: Imperial – Cinepix

najciekawsze premiery października

plakat filmu
materiały dystrybutora

19 października

53 wojny, reż. Ewa Bukowska

Film, o którym pisaliśmy tutaj. Żona korespondenta wojennego ciężko przeżywa chwile rozstania z mężem, którego praca wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem.

26 października

I odpuść nam nasze długi, reż. Antonio Morabito

Polsko-włoska koprodukcja, w której na ekranie zobaczymy zarówno Jerzego Stuhra jak i Marco Gialliniego (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, The Place). Guido pracuje w niepełnym wymiarze godzin jako magazynier, wieczorami wypija parę drinków w barze u dziewczyny, która mu się podoba. Lubi też towarzystwo swojego sąsiada, emerytowanego profesora. Jest zadłużony po uszy. Pobity przez zbira wysłanego przez wierzycieli Guido jest u kresu wytrzymałości. Jest tylko jeden sposób, by stanął na nogi: do czasu aż spłaci swój dług, musi pracować dla ludzi, którym jest winien pieniądze. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że to kosztowny układ.

źródło: Wistech media

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download