Najciekawsze premiery października

W tym miesiącu najważniejszym kinowym wydarzeniem zdaje się być premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego.

7 października

Dziewczyna z pociągu, reż. Tate Taylor

Ekranizacja bestsellerowej powieści Pauli Hawkins. Czy film okaże się równie wciągający? Trzydziestoletnia Rachel w drodze do pracy pokonuje codziennie tę samą trasę. Obserwuje mijane domy i snuje opowieści dotyczące ich mieszkańców. Pewnego dnia zauważa coś niezwykłego… W roli głównej pojawi się Emily Blunt (Sicario). W Dziewczynie z pociągu zagrali także Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Luke Evans.

Wołyń, reż. Wojciech Smarzowski

Osobisty dramat z wielką historią w tle, a może na odwrót? Akcja rozgrywa się tuż przed i podczas drugiej wojny światowej na wsi, gdzie mieszkają przedstawiciele trzech narodowości: Polacy,  Żydzi oraz Ukraińcy. 17-letnia Zosia Głowacka kocha się w swoim rówieśniku, Ukraińcu, jednak ojciec postanawia wydać ją za starszego wdowca z dwójką dzieci. Podczas wojny bohaterowie muszą zmagać się z okupacją, a później z rodzącym się ukraińskim nacjonalizmem, który doprowadzi do znanych nam tragicznych wydarzeń. W roli głównej debiutantka Michalina Łabacz, która za swój występ otrzymała nagrodę na festiwalu w Gdyni.

14 października

Zagubieni, reż. Pert Zelenka

Najnowsza komedia czeskiego mistrza absurdu, który tym razem porusza tematy historyczne. Oczywiście – nie na poważnie. Główny bohater Pavel to dziennikarz przezywający kryzys wieku średniego, który pewnego dnia trafia na interesującą konferencję prasową. Ma ona dotyczyć układu  monachijskiego z 1938 r., podczas którego losy Czechosłowacji zostały rozstrzygnięte przez przedstawicieli czterech mocarstw: Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego. Jest to dla Czechów bolesna sprawa, ponieważ decyzje zapadły wtedy bez ich udziału. Okazuje się jednak, że tajemnice niechlubnego układu mogą wyjść na jaw, ponieważ jego świadkiem była gadająca papuga premiera Francji, która wciąż żyje i w dodatku potrafi powtórzyć rozmowy, które odbyły się prawie osiemdziesiąt lat temu. Pavel czuje pismo nosem i wykrada papugę, by po chwili stać się głównym bohaterem światowego politycznego skandalu.

zagubieni_1

Martin Myšička w roli Pavla

21 października

Śmierć w Sarajewie, reż. Danis Tanović

Film z Bośni i Hercegowiny podejmujący w setną rocznicę temat zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, który rozpoczął pierwszą wojnę światową. W sarajewskim hotelu zbliżają się obchody okrągłej rocznicy historycznego wydarzenia, ale okazuje się, że stare konflikty nie umarły. Produkcja nagrodzona na festiwalu w Berlinie.

materiały dystrybutora

materiały dystrybutora

Prosta historia o morderstwie, reż. Arkadiusz Jakubik
Historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.
źródło: Kino Świat

Asy bez kasy, reż. Jared Hess
Amerykańska komedia opowiadająca historię napadu na opancerzoną ciężarówkę. Pracujący jako konwojent David czuje się sfrustrowany przewożeniem cudzych milionów za marną pensję i postanawia przejąć jeden z transportów. Do pomocy gromadzi sobie grupę znajomych, którzy okazują się być dalecy od profesjonalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download