Najciekawsze premiery sierpnia

Gdy doskwiera wam upał, pomyślcie o tym, że sale kinowe są najczęściej klimatyzowane. Zapraszamy na przegląd pt. Najciekawsze premiery sierpnia.

3 sierpnia

Węgierska robota, reż. Nimród Antal

Historia przestępcy, który stał się bohaterem narodowym Węgrów. Attila Ambrus w latach 90. był autorem serii napadów na banki, zorganizowanych w “dżentelmeńskim” stylu, co przyniosło mu przydomek “Robin Hooda bloku wschodniego”. Film twórców Kontrolerów.

10 sierpnia

Człowek, który zabił Don Kichota, reż. Terry Gilliam

Słynny reżyser mocno abstrakcyjnego kina, znany jako członek Monty Pythona oraz autor m.in.12 małp i Las Vegas Parano powraca po pięciu latach wariacją na temat hiszpańskiego klasyka. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Adam Driver (Gwiezdne wojny) i Stellan Skarsgård (Przełamując fale, Nimfomanka).

17 sierpnia

303 Bitwa o Anglię, reż. David Blair

Polsko-brytyjski film opowiadający historię polskiego dywizjonu, walczącego podczas powietrznej Bitwy o Anglię w trakcie II wojny światowej. Interesujące, że dwa tygodnie później wychodzi Dywizjon 303. Historia prawdziwa, Denisa Delicia, również polsko-brytyjska koprodukcja, ale z większą ilością polskich aktorów. Uznaliśmy, że wersja z Adamczykiem i Zakościelnym w rolach głównych będzie tą mniej ciekawą.

 

 

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download