Najciekawsze premiery września

Lato przemija, a wraz z nim okres marazmu w kinach. Gdy wyjazdy nad morze lub jezioro przestają być dominującą formą spędzania weekendu, do łask wracają seanse na srebrnym ekranie. Zobaczcie jak zarysowują się najciekawsze premiery września. Najciekawszych pozycji zdaje się tym razem dostarczać polskie kino.

Najciekawsze premiery września

7 września

Biały kieł, reż. Alexandre Espigares

Film animowany, kolejna adaptacja amerykańskiej powieści Jacka Londona, opowiadającej historię życia wilka Białego Kła.

Biały Kieł to rezolutny i nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

źródło: Kino Świat

najciekawsze premiery września

“Biały Kieł” materiały dystrybutora

14 września

Czarne bractwo. BlacKkKlansman , reż. Spike Lee

Znany reżyser i znani aktorzy (Adam Driver, Alec Boldwin) oznaczają duży potencjał filmu. Dwóch detektywów przenika do struktur Ku Klux Klanu, by udaremnić ich mocarstwowe plany.

21 września

Kamerdyner, reż. Filip Bajon

Kamerdyner to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.Kaszubski chłopiec Mateusz (Sebastian Fabijański) po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Młodość spędza w pałacu, żyjąc obok córki von Kraussów, Marity (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni.

źródło: Next film

Film zawiera muzykę Korteza

Johnny English: Nokaut, reż. David Kerr

Drugi najsłynniejszy angielski tajny agent powraca na ekrany kin. W roli głównej oczywiście Rowan Atkinson, znany z roli Jasia Fasoli.

28 września

Kler, reż. Wojciech Smarzowski

Kolejny film geniusza polskiego kina, który z produkcji na produkcję staje się coraz bardziej kontrowersyjny. Tym razem Smarzowski bierze na warsztat Kościół Katolicki.

najciekawsze premiery września

“Kler” materiały dystrybutora

 

Dodaj komentarz

Free apk download Free pdf download