premiery czerwca

Premiery czerwca

Oto spis premier z rozpoczynającego się miesiąca, które według nas zapowiadają się interesująco.

Najciekawsze premiery czerwca

2 czerwca

Sieranevada, reż. Cristi Puiu

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

premiery czerwca

materiały promocyjne filmu

źrodło: Gutek Film

9 czerwca

Ponad wszystko, reż. Stella Maghie

Maddy (Stenberg) to błyskotliwa osiemnastolatka z wielką wyobraźnią. Jest ciekawa świata, ale cierpi na bardzo rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na wszystko. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę Pauline (Rose). Jednak Olly (Robinson), chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by coś stanęło im na przeszkodzie. Choć zakochani patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie doświadczyć pierwszej miłości. Wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, ale postanawiają podjąć ryzyko, aby być razem.

źródło: ForumFilm.pl

16 czerwca

Król Artur: Legenda miecza, reż. Guy Ritchie

Charlie Hunnam (Hooligans), Eric Bana (Troja, Monachium) oraz Jude Law w odważnej wersji anglosaskiej legendy. Reżyser Porachunków i Przekrętu, dysponujący ogromnym budżetem i gwiazdorską obsadą gwarantuje albo wspaniałe widowisko, albo wielką klapę. Na ekranie pojawić ma się również David Beckham.

 

23 czerwca

Gleason, reż. Clay Tweel

W wieku 34 lat, Steve Gleason – była gwiazda amerykańskiej ligi NFL – dowiedział się, że jest chory na stwardnienie zanikowe boczne – postępującą i śmiertelną chorobę neurologiczną. Krótko po diagnozie okazało się, że jego żona Michel, spodziewa się dziecka. Zdeterminowany by przeżyć swoje ostatnie lata życia jak najpełniej, Gleason wyrusza w podróż na Alaskę, tworzy fundację, by pomóc innym chorym, naprawia relację z ojcem oraz nagrywa wideo dziennik dla swojego nienarodzonego syna. Ten inspirujący dokument, wypełniony humorem oraz odwagą, pokazuje człowieka, który toczy nieustanną walkę z bolesną chorobą i przeciwnościami losu po to, by zachować godność.

źródło: Mayfly

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download