fukushima moja miłość

Premiery lutego

Przedstawiamy najciekawsze – według nas – premiery lutego. W tym miesiącu zobaczymy dzieła wielu znanych twórców, takich jak: Xavier Dolan, Martin Scorsese, Darren Aronofsky czy Agnieszka Holland.

 

Najciekawsze premiery lutego

3 lutego

Fukushima, moja miłość, reż. Doris DörrieFukushima-Mon-Amour-3

Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku. Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”. Marie pomaga jej sprzątać i urządzać się na nowo.

źródło: Aurora Films

Rings, reż. F. Javier Gutiérrez

Trzecia część amerykańskiej wersji słynnego amerykańskiego horroru. Po świecie dalej krąży tajemnicza kaseta, po obejrzeniu której nieszczęśnikom pozostaje siedem dni życia. Nowa grupa bohaterów będzie się starała odkryć mroczny sekret, stojący za kasetą.

Jackie, reż. Pablo Larraín

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Natalie Portman jako Jackie Kennedy źródło: Kino Świat

Natalie Portman jako Jackie Kennedy
źródło: Kino Świat

Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża.

Za produkcję filmu odpowiada Darren Aronofsky. „Jackie” otrzymała nagrodę za Najlepszy Scenariusz na MFF w Wenecji. Brawurowy występ Natalie Portman przyniósł aktorce nominacje do Złotego Globu oraz prestiżowych nagród Independent Spirit i Gotham Award.

10 lutego

To tylko koniec świata, reż. Xavier Dolan

Kontynuujący dynamiczną karierę młody kanadyjski reżyser powraca z kolejnym dramatem obyczajowym. Młody pisarz Louis powraca w rodzinne strony, by oznajmić bliskim, że jest umierający. Na ekranie pojawią się popularni aktorzy, tacy jak: Vincent Cassel czy Marion Cotillard

17 lutego

Milczenie, reż. Martin Scorsese

Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. W rolach głównych Liam Neeson, Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”).

milczenie

Liam Neeson jako ojciec Ferreira w filmie “Milczenie” Paramount Pictures, SharpSword Films, and AI Films

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzglę dna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.
Inspirowany autentycznymi wydarzeniami

źródło: Gutek Film

24 lutego

 

Pokot, reż. Agnieszka Holland

Scenariusz: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland

Emerytowana inżynierka Janina Duszejko, astrolożka z zamiłowania i wegetarianka pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

źródło: Next-film

pokot

plakat filmu
Next-film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download