przegląd premier grudnia

Przegląd filmów grudnia

Zapraszamy na przegląd premier filmowych z grudnia.

1 grudnia

Zabicie świętego jelenia, reż. Yorgos Lanthimos

Głośno zapowiadany film Colinem Farrelem i Nicole Kidman. Grecki reżyser Yorgos Lanthimos znany jest z produkcji nieszablonowych dzieł typu Kieł, które opowiadają o społecznych anomaliach w nietypowy pod względem stylistyki sposób. Główny bohater filmu staje przed drastycznym wyborem, gdy adoptowany przez niego chłopak zaczyna zachowywać się w niebezpieczny sposób.

 

Serce miłości, reż. Łukasz Ronduda

Opowieść o związku Wojciecha Bąkowskiego, awangardowego muzyka (m.in. zespół Niwea) oraz Zuzanny Bartoszek, poetyki i artystki.
Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie
źródło: Gutek Film
przegląd premier grudnia

kadr z filmu
materiał dystrybutora

Morderstwo w hotelu Hilton, reż. Tarik Saleh
Egipt, 2011 rok, w przededniu rewolucji policjant z Kairu stara się rozwikłać zagadkę zabójstwa znanej piosenkarki. Na drodze stają mu układy na wysokich szczeblach władzy. Film ma ukazywać wady systemu sprzed wspomnianej rewolucji.

 

 

hilton

kadr z filmu
materiały dytrybutora

14 grudnia

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, reż. Rian Johnson

VIII epizod być może najpopularniejszej sagi kina. Tym razem jedną z głównych ról odegrać ma postać Luke’a Skywalkera. Poprzednia część była jedynie zawiązaniem akcji, przepełnionym odniesieniami do pierwszej trylogii Gwiezdnych wojen, dlatego tym razem należy oczekiwać konkretniejszej fabuły.

15 grudnia

Na mlecznej drodze, reż. Emir Kusturica

Znany bośniacki reżyser powraca po niemal dekadzie z najnowszym dziełem. Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

źródło: Kino Świat

22 grudnia

Dżungla, reż. Greg McLean

Rok 1981. 22-letni Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe [Harry Potter]) odbył niedawno obowiązkową w Izraelu służbę wojskową. Teraz ima się różnych dorywczych zajęć i wyprzedaje swoje ziemskie dobra, aby sfinansować dziką i specyficzną wyprawę, o której od dawna marzy. Ghinsberg pragnie odkryć nieznane plemię amazońskie, znaleźć złoto i poślubić córkę wodza.

źródło: Kino Świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download