Przegląd premier sierpnia.

Oto subiektywny wybór premier, które zapowiadają się najciekawiej.

5 sierpnia

Kwiat wiśni i czerwona fasola, reż. Naomi Kawase

Film z kraju kwitnącej wiśni. Sentaro, sprzedawca dorayaki (naleśników z dżemem), mimo początkowej niechęci zatrudnia starszą, schorowaną kobietę do pomocy w kuchni. Film opowiada o odrzuceniu chorych ludzi przez społeczeństwo.

 

12 sierpnia

Zatrzymać, reż. Guillaume Senez

Dwójka piętnastolatków planuje wspólne życie, ale ich świat wali się, gdy dziewczyna zachodzi w ciążę. Podłamani nagle przychodzącą dorosłością bohaterowie muszą stawić czoła surowym obliczom rodziców i kpinom ze strony sąsiadów.

 

19 sierpnia

Jak zostać kotem, reż. Barry Sonnenfeld

Dubbingowana komedia. Multimilioner pada ofiarą wypadku, w wyniku którego zostaje uwięziony w ciele świeżo zakupionego dla córki kota. Od tej pory bohater ma tylko tydzień na powrót do normalnej postaci.

Kadr z filmu. Źródło: Kino Świat

Kadr z filmu. Źródło: Kino Świat

 

Ben-Hur, reż. Timur Bekmambetov

“Ben-Hur” (w kinach od 19 sierpnia) to współczesna wersja jednego z najsłynniejszych filmów wszech czasów – powstałej w 1959 roku superprodukcji w reż. Williama Wylera. Książę Juda Ben-Hur jest bogatym kupcem żyjącym w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Odmawia on przybyłemu z Rzymu przyrodniemu bratu pomocy w stłumieniu powstania, co dla Rzymianina oznacza zdradę. Książę zostaje skazany na ciężkie prace, a jego rodzina trafia do więzienia.

źródło: Forum Film

 

26 sierpnia

Tłumacz, reż. Massimo Natale

Dramat psychologiczny koprodukcji polsko-włoskiej. Pracujący jako tłumacz student-imigrant stara się o sprowadzenie do Włoch swojej dziewczyny i zapewnienie jej prawa stałego pobytu. Pewna 40-letnia kobieta zleca mu tłumaczenie intymnego pamiętnika jej zmarłego męża. W trakcie pracy, w młodym bohaterze rodzi się nowa fascynacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download