Przegląd premier stycznia

Oto kilka nadchodzących premier, które wydają się nam najciekawsze.

6 stycznia

Assassin’s Creed, reż. Justin Kurzel

Ekranizacja jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Dzięki zaawansowanej technologi Cal Lynch może przeżywać przygody swojego przodka – żyjącego w XVw. członka tajnego stowarzyszenia asasynów, posiadającego efektowne umiejętności walki. W rolach głównych znany duet Michael Fassbender i Marion Cotillard, a także Jermy Irons.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, reż. Paolo Genovese

Grupa przyjaciół postanawia podczas wspólnej kolacji zagrać w niebezpieczną grę w dzielenie się ze wszystkimi swoimi wiadomościami i telefonami.

Dobrze się kłamie... materiały Aurora Films

Dobrze się kłamie…
materiały Aurora Films

13 stycznia

Powidoki, reż. Andrzej Wajda

Z dawna oczekiwana premiera ze względu na wytypowanie tego filmu na polskiego kandydata do Oscara. Jest to również ostatnia produkcja zmarłego Andrzeja Wajdy. Jednocześnie wokół filmu krąży wiele kontrowersji w związku z jego negatywnymi ocenami, zwłaszcza odtwórcy głównej roli – Bogusława Lindy. Powidoki to historia malarza Wiesława Strzemińskiego, który nie godzi się na tworzenie w myśl utartego nurtu socrealizmu.

20 stycznia

Fritz Bauer kontra państwo, reż. Lars Kraume

Niemcy, rok 1957. Prokurator Generalny Fritz Bauer otrzymuje kluczowy dowód w sprawie miejsca pobytu podpułkownika SS Adolfa Eichmanna. Bauer, sam pochodzenia żydowskiego, nie ufa niemieckim władzom, wówczas niechętnym rozliczaniu nazistów, dlatego informację o Eichmannie przekazuje izraelskiemu Mosadowi.

Fritz Bauer materiały Aurora Films

Fritz Bauer
materiały Aurora Films

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download