Przegląd wrześniowych premier.

Wrzesień będzie obfitował w nowości pojawiające się na ekranach kin. Ma na to oczywiście wpływ ponadprzeciętna liczba piątków w tym miesiącu (pięć), ale nawet gdy ma się to na uwadze, nadchodzące tygodnie wydają się interesujące. Wyjątkowo wiele będzie premier filmów dokumentalnych, które stanowią przecież w kinie znaczącą mniejszość. Niektóre z nich znalazły się w naszym subiektywnym wyborze.

 

2 września

Aż do piekła, reż. David Mackenzie

Nowoczesne kino kryminalne, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu – w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie. W gwiazdorskiej obsadzie filmu, znaleźli się, m.in. zdobywca Oscara – Jeff Bridges („Iron Man”, „Prawdziwe męstwo”), Chris Pine („Star Trek”, „Niepowstrzymany”) oraz Ben Foster („3:10 do Yumy”, „Warcraft: Początek”). Muzykę do produkcji napisali członkowie grupy Nick Cave and the Bad Seeds, zaś kostiumy bohaterów są dziełem Polki, Małgosi Turzańskiej.

źródło: kinoswiat.pl

kadr z filmu materiały Kino Świat

kadr z filmu
materiały Kino Świat

Julieta, scen. i reż. Pedro Almodóvar

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.
źródło: Gutek Film

9 września

Nastolatki, scen. i reż. Alexandra-Therese Keining

Kim, Bella i Momo, trzy prześladowane w szkole nastolatki, przechodzą przez trudny proces dojrzewania.  Otoczone przez mroczny świat nastoletniej przemocy, zmarginalizowane i zagubione dziewczyny, mają tylko siebie. Wszystko się zmienia, gdy w ogrodzie jednej z nich, Belli, znajdują magiczny kwiat, którego sok zamienia dziewczęta w chłopców. Zmienia się nie tylko ich płeć ale także  ich reakcja na to co znały do tej pory z perspektywy dziewczyn.

źródło: Solopan.com.pl

16 września

Blair Witch, reż. Adam Wingard

Kontynuacja znanego horroru. Grupa studentów wyrusza do lasu w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Po raz kolejny daje o sobie znać klątwa wiedźmy z Blair.

23 września

Siedmiu wspaniałych, reż. Antoine Fuqua

Remake jednego z najsłynniejszych westernów. Tym razem pojawią się tam takie gwiazdy, jak Chris Pratt, Denzel Washington czy Ethan Hawke. Wspominaliśmy o tym filmie już w kwietniu.

30 września

Serce psa, scen. i reż. Laurie Anderson

„Serce psa” to filmowy esej w reżyserii Laurie Anderson, piosenkarki i performerki. To medytacyjna podróż w bogaty wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015.

źródło: Gutek Film

materiały prasowe Gutek FIlm

materiały prasowe Gutek FIlm

Ostatnia Rodzina, reż. Jan P. Matuszyński

Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.

źródło: Kino Świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download