sierpnień w kinie

Sierpień w kinie

Sierpień jest miesiącem urlopów i wakacji, jednak najczęściej spędza się je na wyjazdach; nad morzem lub w górach, a rzadziej w kinie. Stąd miesiąc ten nie zapowiada się tak ciekawie. 4 sierpnia

Frantz, reż. François Ozon

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tużpo wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia sięjako przyjaciel zmarłego.Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?
sierpnień w kinie
źródło: Aurora films
11 sierpnia
Mroczna wieża, reż. Nikolaj Arcel
Adaptacja prozy Stephena Kinga. Fantastyczny świat pełen mutantów, demonów i wampirów przemierza również grupa bohaterów, poszukujących mrocznej wieży.
Zawsze jest czas na miłość, reż. Joel Hopkins

Emily Walters (Diane Keaton) jest amerykańską wdową mieszkającą w sąsiadującej z wiejskim otoczeniem dzielnicy Londynu. Kobieta nie może jednak znaleźć sobie miejsca w życiu. Nie ma głowy do takich „drobnostek” jak własne mieszkanie, finanse czy przyszłość własnego syna. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki znajdującej się na obrzeżach miasta (Brendan Gleeson). Między nimi rodzi się wyjątkowa więź, która przeczy wszystkim konwenansom. Wkrótce mężczyzna staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc, ryzykując nawet odrzucenie przez grono dotychczasowych znajomych. Mężczyzna okazuje się być wrażliwym romantykiem, a nietypowa relacja z każdym dniem przeradza się w „coś więcej”. Niespodziewany romans wypełnia lukę w życiu obojga.

źródło: Kino Świat

18 sierpnia

Obdarowani, reż. Marc Webb

Frank Adler (Chris Evans) samotnie wychowuje swoją siostrzenicę Mary (McKenna Grace) w niewielkim miasteczku na Florydzie. Mary to genialne dziecko, ale Frank pragnie, by żyła jak normalna 7-latka. Niestety jego matka Evelyn (Lindsay Duncan) jest innego zdania i kiedy dowiaduje się o matematycznych zdolnościach wnuczki, postanawia posłać ją do szkoły dla wybitnie uzdolnionych. Po stronie Franka i Mary stają przyjaciółka – Roberta (Octavia Spencer) – oraz nauczycielka Mary – Bonnie (Jenny Slate).


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download