Styczeń w kinie

2017 rok można już podkreślić grubą kreską i zabieramy się za 2018. Zobaczcie razem z nami, jak zapowiada się styczeń w kinie.

Styczeń w kinie

5 stycznia

Party, reż. Sally Potter

Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried – zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny i dziwnie podenerwowany bankier Tom, który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill, zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej.

styczeń w kinie

PATRICIA CLARKSON jako APRIL
materiały prasowe dystrybutora

źródło: Aurora Films

12 stycznia

Gniew, reż. Ludwig i Paul Shammasian

Orlando Bloom w roli twardego robotnika, pracującego przy rozbiórce kościoła. Wkrótce będzie musiał zmierzyć się z traumami z dzieciństwa.

 

19 stycznia

Syn królowej śniegu, reż. Robert Wichrowski

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny

źródło: Kondrat media

26 stycznia

Czas mroku, reż. Joe Wright

Film biograficzny o Winstonie Churchillu, w którym w rolę słynnego polityka wciela się Gary Oldman. Premier Wielkiej Brytanii z czasów drugiej wojny to kontrowersyjna postać, którą można ukazać na wiele sposobów. Czy Oldman zarobi w końcu na Oscara?

Dusza i ciało, reż. Ildikó Enyedi

Mária zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni w Budapeszcie. Jest młodą dziewczyną, obdarzoną genialną pamięcią, skrytą i bardzo zamkniętą w sobie. Z rosnącą fascynacją obserwuje ją Endre, dyrektor finansowy firmy. Dwoje bohaterów łączy uczucie, którego nie potrafią wyrazić w świecie rzeczywistym. Uda im się to dopiero w snach, gdzie spotkają się pod postaciami łani i jelenia.

Węgierskie kino to poniekąd gwarancja nieszablonowej fabuły.

styczeń w kinie

kadr z filmu
materiały Aurora Films

źródło: Aurora Films

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Free apk download Free pdf download